Jiné,  Reportáže

Bažanti už jsou pasováni

Dnes 12. září během 3. a 4. vyučovací hodiny proběhlo na půdě Gymnázia Milevsko již tradiční pasování nových tříd 1.A a 1.S na Bažanty. Celé pasování měla na starosti třída letošního maturitního ročníku.

Každoročně se pořádá pasování Bažantů, tedy prvních ročníků, kteří přišli na naši školu. Ani letos tomu nebylo jinak a pasování se tradičně ujal maturitní ročník, tedy třída 4.A.

Bažanty čekaly tři úkoly, které plnili po dvojicích.

Nejdříve se žáci museli pokusit namalovat náhodně vylosovaný obrázek na společnou čtvrtku. Háček spočíval ale v tom, že měli po celou dobu zavázané oči.

Dalším úkolem bylo strefit se co nejvíce pingpongovými míčky do připravených kelímků. Ten, kdo se netrefil, byl odměněn v podobě zlatých a stříbrných třpytek ve vlasech.

Posledním, třetím úkolem byly tortilly. Nováčci se pokoušeli nerozesmát, zatímco se je jejich parťák pokoušel trefit tortillou. Tento úkol byl asi nejoblíbenějším a někteří si jej i zopakovali.

Po všech splněných úkolech se žáci dostali k přísaze.

Přísahu všichni složili, byli slavnostně pasování a dostali své bažantí náramky.