Jiné,  Reportáže,  Rubriky

Žáci na netradičním ztvárnění Dona Quijota

V úterý 1. října vyrazila skupina žáků napříč třídami milevského gymnázia do Divadla Fráni Šrámka v Písku na divadelní insenaci Don Quijot.

Žáci odjeli do Písku autobusem, který je dovezl přímo před budovu divadla.

Usadili se na místa na balkoně a shlédli zpracování knižní předlohy Don Quijote od Divadla Radka Brzobohatého, které bylo rozděleno na dvě části a celkem tak trvalo přibližně dvě hodiny.

Celé představení se odehrávalo v psychiatrické léčebně, a tak to bylo pro většinu velmi odlišné od toho, co si pod názvem Don Quijot představovali a očekávali. Žáci mohli slyšet citace z knižní předlohy nebo i známého filmu Jako zabít ptáčka.

Navzdory různorodým reakcím žáků, bylo celé zpracování, ač neobvykle, skvěle řemeslně zpracováno.

Herci sklidili na konci od celého osazenstva velký potlesk.

Nejvíce se těšil pozornosti Antonín Hardt, 89 letý herec, který měl během celého představení skvělé hlášky a pobavil jimi publikum.

Po skončení představení se žáci vrátili opět autobusem zpět do Milevska.

zdroj: theatre-architecture.eu