Práce žáků,  Reportáže,  Zprávy

Bronzové gymnazistky na florbalovém turnaji

Dne 28. listopadu se vydal školní dívčí florbalový tým reprezentovat naši školu na okresní kolo Sportovní ligy škol do písecké obloukové haly.

Z původního herního systému, kdy byla družstva rozlosována na dvě skupiny, došlo ke změně a každé družstvo hrálo s každým kvůli neúčasti Gymnázia Písek.

Na úvod turnaje nás čekala Střední lesnická škola Písek. Skóre v prvním poločasem otevřel náš tým. Ve druhém poločase ale soupeř našel recept na naší obranu a střelou mezi obránci skóre srovnal. Do konce zápasu už další gól nepadl, a tak utkání skončilo smírně 1:1.

Do druhého zápasu jsme nastoupily proti Obchodní akademii Písek. Na hřišti jsme plnily pokyny, které jsme si řekly, a přestože utkání nenabídlo příliš gólů, vše jsme dotáhly do vítězného konce. Ze hřiště jsme si tedy odnesly hubenou výhru 1:0.

Naším dalším soupeřem byla Střední zemědělská škola Písek. Tento zápas nám mohl přinést důležité tři body a cílem bylo vyhrát co největším rozdílem. Stanovenou taktiku jsme dodržely, soupeře jsme nepustily ke střele a dokráčely jsme si tak pro zasloužené vítězství 3:0.

Posledním a nejtěžším zápasem jsme završily tento turnaj. Proti nám nastoupily dívky ze Střední zdravotnické školy Písek. Po loňské konfrontaci s tímto soupeřem jsme se chtěly poučit a lépe se na něj připravit. Vstup do prvního poločasu se nám vůbec nepovedl a po poločasové poradě, kdy na tabuli svítilo nelichotivé skóre 0:4, jsme výrazně zlepšily a přitvrdily nejen obranu, ale i dohrávání protihráček. Odpovědět jsme už nedokázaly. Konečné skóre zůstalo stejné jako poločasové, tedy 0:4.

Za tyto výsledky jsme posbíraly konečných 7 bodů. A i přestože sedmička bývá šťastné číslo, v tomto turnaji přinesla štěstí Střední lesnické škole. Ta měla stejně jako my 7 bodů, oproti nám měla ale lepší skóre, a skočila tak na druhém místě. Naše družstvo obsadilo třetí příčku.

Turnaj, i přes některé naše nevýhody, jsme si velmi užily a nyní už bude následovat důkladnější příprava na další florbalový turnaj.