Bez,  Práce žáků,  Reportáže,  Zprávy

Vražda na půdě Gymnázia Milevsko

Ve čtvrtek 2. listopadu se žáci tříd prima, sekunda a 3.A podívali do zákulisí kriminalistiky. Čekalo je vyšetřování vraždy, která se odehrála na půdě budovy gymnázia.

Někteří žáci se stali samotnými kriminalisty, další psychology, koronery, seriózními nebo bulvárními novináři.

K tomu, aby mohla být záhada rozluštěna, bylo nutno důkladně prozkoumat místo činu a důkazní materiál. Otisky prstů, vzorky krve a nalezené vlasy se proto zkoumaly v biologické a chemické laboratoři. Bylo zapotřebí vyřešit i několik matematických úloh.

Kriminalisté museli i vyslýchat svědka, učitele i žáky školy. Bylo zapotřebí určit motiv a zda šlo o zabití nebo o vraždu, popřípadě jestli vražda byla plánovaná.

Novináři mezitím každého ze zúčastněných oslovovali, žádali informace a rozhovory.

Na konci vyšetřování proběhl soud a velké rozuzlení této záhady společně s rozsudkem pro vraha.

Během tohoto projektového dne se žáci dozvěděli spoustu zajímavých věcí především z oblasti biologie, ale třeba také z oblasti práva.

Celý projekt Hledá se pachatel zaznamenal velký úspěch a pachatel byl dopaden.

Videoreportáž z počátku vyšetřování

AUTOR ČLÁNKU: Helena Pontová