Práce žáků,  Reportáže,  Zprávy

Delegace na burze škol v Písku

V pondělí 16. října se skupina tří žákyň z 3.A – Ema Sadilová, Jana Staffová a Ema Kočová – vypravily reprezentovat naší školu na Burzu středních škol v Písku. Tam se sjeli žáci žáci ze základních škol, aby si vybrali svou budoucí střední školu. Zážitky z této akce popisuje Jana Staffová v následujícím textu.

S paní učitelkou Justýnovou jsme se sešly na osmou hodinu u kulturního domu v Písku. Vzaly jsme si věci a šly jsme dovnitř vše připravit.

Když to vypadalo, že máme všechno na půl devátou nachystané (letáčky a plakáty), tak jsme začaly připojovat notebooky od pana uč. Školníka na místní wifi. Bohužel byl problém v tom, že místní wifi byla slabá a neunesla tolik připojených zařízení. Nejdřív jsme je tedy nepoužívaly, ale přišlo nám to blbé. Proto jsme zapnuly hotspot a notebooky připojily na něj. Našly jsme stránky našeho časopisu, prezentaci a video ze dne otevřených dveří, které jsme náštěvníkům poté prezentovaly.

Vedle sebe jsme naštěstí měly velmi příjemné sousedy se zajímavým zaměřením.

Ve volné chvilce jsme si také došly projít ostatní reprezentanty. Vyzkoušely jsme si i aktivity jiných škol, např. simulátor.

Milé překvapení pro nás bylo potkání našich bývalých učitelů ze základních škol a popovídání si s nimi. Také jsme potkaly naše známé, kteří využívali možnost vybrání si své nové školy.

Celý den nás doprovázela paní uč. Justýnová, která nám dělala úžasnou společnost a podporu.

Získaly jsme nové zkušenosti v reprezentaci a komunikaci s lidmi. Hodně jsme se nasmály a užily jsme si společně celý den, ačkoliv byl náročný.

AUTOR: perex Natálie Procházková, text Jana Staffová