Deštníková výzdoba vylepšila školní skříňky

V pátek 14. dubna nebyla předpověď počasí příliš pěkná. Celý den mělo pršet, a studenti proto vyrazily do školy s patřičným vybavením. Deštníky tak vyzdobily školní skříňky.

Historie deštníku je více než 3 000 let stará. Poprvé se, tehdy ale spíše jako módní doplňek, začal objevovat v Číně a Egyptu. Populární v Evropě se stal až v 16. století. Změnil se z módního doplňku na ochranu proti dešti, stále ho však nosily výhradně ženy.

To změnil až v 18.století perský cestovatel Jonas Hanway. Deštník se díky němu stal oblíbený i mezi muži a nahrazoval vycházkovou hůl. Vzpomeňme například na Charlieho Chaplina.

Postupně se i z deštníku stal byznys a na začátku 19. století v Londýně vznikl první specializovaný obchod James Smith and Sons.

Nejdříve deštníky měly pouze dřevěnou konstrukci, až později byla vynalezena ocelová konstrukce. Skládací deštník byl dokonce patentován až ve 20. století.