Kytičkový den zpět po roce

Ve středu 10. května se žáci 2.A zapojili do 27. ročníku tradiční veřejné sbírky Ligy proti rakovině. Tématem letošního ročníku byly nádory průdušek a plic.

Žáci se rozdělili do skupinek po dvou, třech až čtyřech lidech. Celkem se tak osm skupin vydalo do všech koutů města Milevska.

Lidé si od nich mohli zakoupit žlutý květ měsíčníku lékařského, tento rok s modrou stuhou, a dostat informační letáček.

Vybraná částka 24 558 Kč půjde na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center.

Sbírku pořádá každoročně nezisková organizace Liga proti rakovině založená v roce 1990. Snaží se především o snížení úmrtnosti na nádorová onemocnění v České republice. Za dobu jejich existence shromáždili více než 370 milion Kč, které byly rozděleny mezi nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a na podporu výzkumu, pro investiční podporu onkologických pracovišť, podporu hospicům.

Více informací o této organizaci či další způsoby, jak přispět, můžete najít na jejich webových stránkách https://www.cdpr.cz/.