Reportáže,  Zprávy

Gymnazisté na NHL Global Fan Tour

Ve čtvrtek 25. května se nejen žáci Gymnázia Milevsko zúčastnili akce NHL Global Fan Tour, která se konala v Milevsku od 9 do 18 hodin.

Žáci čtyřletého i šestiletého studia si mohli vyzkoušet celkem na 14 stanovištích různé hokejové aktivity. Za jednotlivé aktivity mohl každý, nehledě na svůj výkon, dostat samolepky. Za nejméně pět samolepek si bylo možné vybrat libovolnou výhru.

Studenti si mohli zkusit rychlost, tvrdost či přesnost své střely, stát se na chvilku hokejovým brankéřem díky virtuální realitě nebo poměřit své síly s ostatními ve stolním hokeji.

Oblíbeným stanovištěm bylo i nafukovací hřiště, kde si mohli týmy proti sobě zahrát pozemní hokej.

Několik aktivit si nenechal ujít ani učitelský sbor, ani zaměstnanci školy. Zahráli si pozemní hokej proti družstvu žákyň ze sekundy a 2.A. či si změřili sílu stisku své ruky.

V ČR se tato akce konala pouze ve dvou městech – v Milevsku a ve Zlíně. Od 9 do 14 hodin měli možnost zakusit hokejové atmosféry děti ze základních a středních škol v okolí, od 14 hodin byla akce přístupná veřejnosti. Vstup byl zcela zdarma.

Hosty na akci v Milevsku byli David Honzík, Bohumil Janek a Karolína Erbanová. O moderování se staral Petr Suchoň.