Naši žáci vyrazili na YPEF

Ve středu dne 7.3. se vydali naši žáci reprezentovat školu ve 13. ročníku soutěže YPEF – Young People in European Forest.

Tato týmová soutěž se zaměřuje především na témata jako jsou lesnictví, rostliny a živočichové vyskytující se v lese a další. Týmy se skládají ze tří žáků, naše škola vyslala na místní kolo, které se konalo na Lesnické škole v Písku, týmy hned čtyři. Celkem bylo přihlášeno týmů osmnáct.

Nejprve družstva absolvovala písemný test, na nějž si mohla prostudovat předem zaslané podklady. Nejvíce bylo možno získat v této části dvacet bodů. Plného počtu bodů nikdo nedosáhl, nejvyšším dosaženým počtem bylo 19 bodů – dosáhli ho tři týmy, z toho dva byli z našeho gymnázia.

Následovala praktická část, po které žáci mohli zhlédnout ukázky z kynologie a sokolnictví. Po tomto zpestření už následovalo vyhlášení výsledků.

Nejlepší tým z našeho gymnázia se usídlil na 8. místě., druhý na místě 15. Třetí a čtvrtý tým byl na 17. a 18. místě.

Vítězové postupují do regionálního kola, které se bude konat v průběhu dubna a května, následuje kolo národní a mezinárodní v jedné z evropských zemí.

Ukázka sokolnictví
Týmy z 3.A