Zprávy

Dne flanelových košil se zúčastnili žáci i učitelé

V pátek 10. března se na milevském gymnáziu konal tematický Den flanelových košilí, který přichystali zástupci Školního parlamentu. 

Tento den se měl původně konat již ve čtvrtek 9. března jakožto podpora nového prezidenta v den jeho nástupu do funkce, ovšem někteří studenti se účastnili jednodenního lyžařského kurzu na Hochficht. Proto se tato akce konala o den později. 

Mezi účastníky akce se zařadili lidé z řad studentů ale i učitelský sbor. Nejhojnější účast obstarali studenti z tříd 3. A, 4. A a sexta. 

Právě jeden ze studentů a zároveň zástupce školního parlamentu Matouš Mlčkovský se k akci také vyjádřil v článku publikovaném na školním webu Gymnázia Milevsko: „V pátek 10. března proběhl na milevském gymnáziu den takzvaných „flanelek“. Tento oděv nebyl zvolen náhodou. Navazoval na včerejší inauguraci nového prezidenta České republiky – arm. gen. v.v. Ing. Petra Pavla, M.A., který flanelovou košili považuje za nejpohodlnější možnost odívání. Flanelka se v českém prostředí stala jedním ze symbolů jeho činnosti. Studentů se zúčastnilo nemálo a k vidění byly jak košile klasické červeno černé, tak i bílo černé, růžovo černé, žlutočerné apod. Hlavní bylo dodržení károvaného vzoru a materiálu, což se podařilo. Všem zúčastněným děkujeme za splnění výzvy.“

V průběhu volební kampaně se flanelová košile stala hlavním symbolem generála Petra Pavla. Proto zvolil Školní parlament právě toto téma.

Abyste se také mohli pokochat dnešní atmosférou, přikládáme i pár fotografií pořízených v průběhu dne.

3.A
2.S
2.A

AUTOR: Marie Neumannová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *